Już w zeszłym roku obiecano, że w 2020 roku firma Sony chce okazać graczom swoje świeże dzieło, czyli PS5. Na chwilę obecną na rynku dalej ceniona okazuje się poprzednia wersja konsoli i nie wygląda na to, aby zaciekawienie nią miało być mniejsze. Jednakże Sony zdecydowało się na stworzenie konsoli do gier najnowszej generacji, a gracze z niecierpliwością jej oczekują.

Najświeższe rozwiązania technologii w PlayStation5

Firma Sony kilka razy udowadniała, że jest pionierem wśród innych firm tego typu i potrafi zaskoczyć fanów. PlayStation4 zawiesiła wysoką poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko dzięki kompletnie nowej jakości, której nigdy wcześniej nie przedstawiła żadna inna marka. Bardzo czułe pady, gierki najnowszej generacji, efekty graficzne - klienci bez cienia wątpliwości byli w stanie docenić tego typu wszystkie detale oraz przez to na chwilę obecną PlayStation4 okazuje się być najszybciej zarabiającą konsolą w historii.

Jednak na starcie ukazały się niewielkie kłopoty - marka Sony chciała podnieść różnego rodzaju granice technologiczne (co finalnie im wyszło), ale wypuszczenie i wcześniejsze prezentacje konsoli PS4 zrodziły ambiwalentne uczucia. Fanom, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej konsoli PS3, nie całkiem pasowały chociażby kontrolery, które z początku wyglądały na bardzo niekomfortowe przy grze. Definitywnie kontrolery dostały nieco alternatywny wygląd, aczkolwiek problemem była pierwsza wersja PS4. Konsola nadmiernie przegrzewała się, sprzęt potrafił także samodzielnie się wyłączać.

Aczkolwiek po pewnym czasie i poprawach wdrażanych na bieżąco, się okazało, iż jednak marka Sony idzie w prawidłowym kierunku, a stworzona konsola dostała miano bestsellerowej. Aczkolwiek nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które dużo graczy niesamowicie ciepło wspomina.

PS5 - hit czy porażka?

Na pewno niejeden człowiek oraz pasjonat technologicznych świeżynek ze zniecierpliwieniem czeka na ukazanie się najświeższej konsoli do gier. Marka Sony zapowiedziała, że gry poznane na PS4 ruszą na najnowszej konsoli (mimo wszystko nie podziała odwrotnie, co wielu graczom się nie podoba). Pojawiły się już teraz pierwsze teorie o kłopotach z przedpremierowymi zamówieniami - mówi się, że japońska firma nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, aczkolwiek nie wiadomo, czy nie są to aby tylko wredne plotki. W Internecie wyskakują się następne informacje również o tym, że PS5 posiada hipotetycznie kłopot z obrazem 4k. Jednak i w tym przypadku pewne nie jest, jaka jest rzeczywistość. Wszystko okaże się podczas premierowego ukazania się konsoli, mianowicie dziewiętnastego listopada 2020.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz