Z pewnością było to fenomenalne spotkanie a kibice zgromadzeni na stadionie mieli dużo szczęścia, ponieważ mieli szansę obejrzeć ten pojedynek. Właśnie tego rodzaju starcia udowadniają z jakiej przyczyny futbol jest aktualnie najbardziej rozpoznawalną sportu dyscypliną na całym świecie. W tym meczu kibice otrzymali okazję by obserwować to wszystko, co w futbolu najdoskonalsze. Fenomenalnie ten pojedynek zaczęli piłkarze narodowej drużyny Hiszpanii, jednak to zawodnicy narodowej kadry Włoch strzelili pierwszego gola. Szkoleni przez selekcjonera Enrique gracze nie planowali jednak poddać się. Do remisowego wyniku na dziesięć minut przed zakończeniem pojedynku zdołał doprowadzić Morata Alvaro. Główny arbiter tego meczu zobligowany był do zarządzenia dogrywki. O triumfie musiały zdecydować rzuty karne, ponieważ w ciągu dodatkowego czasu gry także nie padły bramki. W konkursie jedenastek nieco skuteczniejsza była włoska ekipa, która zwyciężyła wynikiem 4:2 i to właśnie ona zagra na wieczór w niedzielę w pojedynku finałowym europejskich mistrzostw.