W aż 80 miastach w Polsce i w dwudziestu w innych krajach, na ulice wyszły pełnoletnie kobiety, ale także i Panowie razem z młodszymi osobami, celem pokazania niezadowolenia odnośnie postanowienia Konstytucyjnego Trybunału odnośnie aborcji. 22 października, w czwartek, w godzinach porannych, Trybunał uznał, że prawo do usunięcia ciąży w wypadku zagrożonego płodu jest niezgodne z zapisami Konstytucji. Od momentu podjęcia wyniku obrad bezustannie są manifestacje, które mają na celu okazanie oburzenia w sprawie tego zagadnienia. Strajkującym towarzyszą takie slogany jak "Piekło Kobiet" a;bo też "To jest wojna". Pojawiają się również teksty, jak przykładowo "Wyp*******ć", czy też "***** ***", gdzie w odpowiednie pola da się wstawić tekst, w zadziornym tonie karzący partii rządzącej się wynosić. Młodsi, jak również starsi Polacy udali się na ulice, aby pokazać swą solidarność z protestującymi, które zostały pozbawione racje do decydowania dzięki rządowej decyzji. Setki tysięcy obywateli w dużej liczbie miast Polski a także setki poza granicami kraju pragnie zaznaczyć, że podobny przepis nie może wejść w życie i zaprezentować swoje wzburzenie odnośnie zapatrywań obecnie panującego rządu.

Protest się ciągle wzmaga

W pierwszych dniach na manifestację przybyło mnóstwo osób, w szczególności oburzonych kobiet. W największych miastach, strajkujących były tysiące, ponadto i w mniejszych miasteczkach społeczność pokazywała swój sprzeciw, pojawiając się pod urzędami miejskimi oraz kierując się na tzw. "spacery". Podczas protestów wykrzykiwanych jest całe mnóstwo haseł, odśpiewywane są piosenki, z kolei na transparentach można było znaleźć różnorodne napisy i ilustracje, jak chociażby "No women, no kraj" lub "Moje ciało, mój wybór". Ale najważniejszym symbolem, który ukazuje się na każdym kroku, jest czerwony piorun. Ogrom gwiazd oraz influencerów albo decyduje się na dołączenie do strajków, pojawiając się na ulicach swoich miast, bądź też publikuje posty w social mediach, dając wyraz swojemu wsparciu dla strajku. Jednakowoż partia zwycięska i przedstawiciele Kościoła Katolickiego uważają, że Strajk Kobiet to ruch, którego głównym motywem jest to aby osłabić Polskę i ze względu na to apelują o powstrzymanie demonstracji.

Zasadniczo w całym kraju mniej więcej 400 000 osób ulokowało się na ulicach miast w aż 400 demonstracjach, z kolei największą liczbę osób strajkujących można było zobaczyć w stolicy Polski. Zarówno Kraków, Szczecin, Poznań a także wiele innych miast wojewódzkich zostały ogarnięte protestami. Demonstracje mają także swój udział w Londynie, Niemczech, Norwegii, Australii lub we Włoszech. Liczne strajki, walczące o prawa kobiet w naszym kraju można zobaczyć prawie codziennie w licznych miastach Polski. 30 października w piątek ma się odbyć największy protestów.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz