Wielu ludzi co roku zastanawia się który czas w roku jest najbardziej odpowiedni na wymarzony urlop. Zapewne preferencje różnią się w związku z oczekiwaniami, jakie mamy co do wakacji. Niektórzy ludzie jedyne czego chcą to odpoczynku, a inni chcą wybawić się za cały rok. Bez względu na gusta i oczekiwania najodpowiedniejszym okresem, idealnym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Istnieje mnóstwo plusów , które wynikają z organizowania urlopu we wrześniu. Po pierwsze, wakacje poza okresem typowo urlopowym są zdecydowanie tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży organizują bardzo ciekawe i opłacalne oferty last minute. Jedno jest pewne- wakacje we wrześniu ucieszy Twój portfel na 100%!.

Następnym powodem jest mała liczba turystów. Zabytki, restauracje czy plaże będą mniej oblegane. Nie będziesz musiał czekać na stolik, nie zabraknie dla Ciebie leżaków, a w hotelu zastaniesz ciszę i spokój. Jeśli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Jeszcze jednym plusem wrześniowych urlopów jest pogoda. Uciążliwe upały są dużo lżejsze, chociaż wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie nie jest już tak męczące, Słońce jest mniej ostre, a co za tym idzie, można spokojniej i dłużej plażować.

Możliwych kierunków do wyboru jest ogrom. W szczególności Europa zachęca ślicznymi, ciepłymi kierunkami podróży. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla dużej ilości europejskich krajów, dlatego wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Polecamy również wziąć pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury przestają być aż tak męczące. Miej na uwadze jednak, aby unikać miejsc, w których w tym czasie mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak huragany.

Jedyne co powinieneś teraz zrobić to spakować bagaże i odszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele posiada do zaoferowania przyjemnie ciepły i przepełniony słońcem wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Spróbuj wybrać swój ulubiony kierunek podróży i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając spore pieniądze.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz