Sporo fanów doskonale rozumie, jak istotnym turniejem jest mundial. Przede wszystkim wielbiciele tej sportowej dyscypliny w Polsce to rozumieją, ponieważ reprezentacja Polski siatkarzy od lat triumfuje na arenie międzynarodowej. Nie powinno dziwić więc to, iż w naszym kraju zapanowała radość, gdy ogłoszono zmianę gospodarza mundialu. Na samym początku turniej miał zostać zorganizowany w Rosji, lecz z uwagi na wojenne działania organizacja została odebrana Rosji. Światowa federacja siatkarska FIVB nie miała jednak powodów do zmartwień, gdyż Polska już parę razy dowiodła, iż wydarzenie tego kalibru umie obsłużyć. W roku 2014 w naszym kraju też odbywały się światowe mistrzostwa i wówczas polska reprezentacja siatkarzy zdobyła tam złoty medal. Większość ludzi wierzyła, iż i tym razem będzie identycznie.

Polska narodowa kadra siatkarzy od początku mundialu radziła sobie fantastycznie i należy to przyznać. Wydawało się, że jesteśmy na dobrej ścieżce do następnej obrony mistrzostwa świata, ponieważ bez problemów pokonywaliśmy następnych rywali. W półfinałowym starciu po pięciosetowej walce ograliśmy rezultatem 3:2 narodową drużynę Brazylii. W finałowym spotkaniu mistrzostw świata rywalem narodowej drużyny Polski była włoska kadra narodowa. Jest to z całą pewnością ekipa, w której zobaczyć można kilku uzdolnionych chłopaków. Zaprezentowali oni na polskich halach, że trzeba będzie się z nimi liczyć w nadchodzących latach. wynikiem 25 do 22 zaczęła finałowe spotkanie narodowa kadra Polski, triumfując w secie numer I rezultatem 25:22. Jednakże następne partie to był popis gry włoskiej kadry narodowej. Spora ilość błędów ze strony polskiej kadry i bardzo skuteczna gra włoskiej reprezentacji narodowej doprowadziła do tego, iż to właśnie oni triumfowali w finałowym pojedynku wynikiem jeden do trzech. Finalnie reprezentacja Polski wywalczyła miejsce numer dwa na mundialu i warto zaznaczyć fakt, że to również jest niezwykły sukces.|Reprezentacja Polski finalnie wywalczyła miejsce drugie na mundialu i warto podkreślić, że to także jest niezwykły sukces.|miejsce numer dwa na mundialu w rozrachunku końcowym wywalczyła drużyna narodowa Polski i trzeba zaznaczyć to, iż to też jest niezwykły sukces.